עוגני קרקע קבועים

עוגני קרקע קבועים

עוגני קרקע קבועים
עוגני קרקע המיוצרים במפעלנו בישראל!

מה זה עוגני קרקע קבועים?

עוגני קרקע קבועים הם עוגנים אשר מיועדים להתמודד עם עומס קרקע לתקופה של לפחות 24 חודשים ועד לתקופת זמן בלתי מוגבלת, זאת על פי התקן הישראלי 940.4.2.

במידה ולאחר שלב קידוח העוגנים אין אלמנט המיועד להחליף את העוגנים בנשיאת הכוחות האופקיים , ישנו הצורך בביצוע עוגני קרקע קבועים. עוגנים קבועים נשארים דרוכים ומתוחים בקרקע בתפקוד מלא וישמשו לכל אורך זמן החיים של המבנה. לרוב נבצע תימוך באמצעות עוגני קרקע קבועים במבנים דוגמאת גשרים ומחלפים ואף בקומות תת קרקעיות בעלות גובה סטטי רב, כמו כן ניתן להשתמש בעוגנים קבועים לייצוב מדרונות.

עוגי קרקע קבועים
עוגני קרקע קבועים

מה שונה בעוגן קרקע קבוע?

ההבדלים העיקריים של עוגני קרקע קבועים ביחס לעוגני קרקע אחרים הם עמידותם בפני איתני הטבע, חוזק וטיב החומרים – הם אטומים בפני מים בכדי למנוע קורוזיה, הם מתוכננים לתפקוד של מעל 100 שנים ועשויים מרכיבים איכותיים בהתאם .

באופן כללי עוגן קרקע מסוגל לשאת שטח קרקע בטווח של 12 מ"ר ומסוגל להגיע לתסובלת של עד 120 טון , על פי רב אורכו המינ' הוא 15 מטר.

עוגן קרקע קבוע בנוי משלושה מקטעים לאורכו:

אזור התפיסה – אורך השורש, האזור שבו כבלי הפלדה נמצאים במגע ישיר עם הדיס – אורך אזור זה תלוי בעומס המיועד לפעול על העוגן.

אזור חופשי – הקטע החופשי מדיס, החלק בו הכבלים מושחלים בצינורות. אורך זה נקבע ע"י גאומטריית החתך .

אורך הזנב – הקטע הבולט החוצה מקיר הדיפון, לצורך דריכתו של העוגן בפועל.

עוגני קרקע מתחת למים

עוגני קרקע מתחת למים

אם נחפור עמוק מספיק נגלה כי מתחת לכל קרקע בעולם מתגלים מים בעומק מסוים. ויזואלית עוגן תת מימי נראה כמו עוגן קרקע רגיל, השוני הוא שיטת הקידוח והאיטום כנגד קורוזיה ההופכות את ביצוע העבודה למורכבת יותר. קידוח עוגני קרקע מתחת למים הינו מומחיות אשר צוות דוחובני מיומן בה.

הקידוח מתבצע באמצעות מקדח בצורת צינור דרכו מוזרמים מים בלחץ גבוה אל פנים הקדח – מטרת השימוש במים היא סילוק החול החוצה מן הצינור. בגמר הקידוח אנו משחילים את העוגן התת מימי ממלאים את הקדח בדיס ולאחר מכן שולפים את צינור המגן. ביצוע עוגני קרקע מתחת למים היא עבודה הדורשת טכניקה ומיומנות, זמן וניסיון רב.

מעוניינים בהצעת מחיר עבור עוגני קרקע?

צרו קשר בקליק ומיד נעמוד לרשותכם