עוגני קרקע זמניים

עוגני קרקע זמניים

קידוח עוגני קרקע זמניים
עוגני קרקע המיוצרים במפעלנו בישראל!

מה זה עוגני קרקע זמניים?

עוגני קרקע זמניים הם עוגנים אשר מיועדים להתמודד עם עומסי הקרקע לתקופה של עד 24 חודשים בלבד, כל זאת על פי התקן הישראלי 940.4.2.

עוגנים זמניים משמשים לתמיכה ונשיאת עומסי הקרקע המתקבלים מן הכוחות האופקיים עקב הפרשי הגבהים בזמן החפירה – משך תפקודם מתוכנן לתקופה של עד שנתיים בלבד. לאחר תקופה זו התקרות שנבנו יהיו אלו אשר יצטרכו לשאת את הכוחות האופקיים במקומם של העוגנים הזמניים, הדבר יאפשר את שחרור עומס הדריכה בעוגנים עד ל-0 בכדי שיהיה ניתן לנתק אותם לגמרי ובנוסף להוציא את פרופילי הפלדה מהאתר בכדי שלא  יפריעו ליציקת הקירות בהמשך.

שימוש בעוגני קרקע זמניים הוא הנפוץ ביותר בבנייה הקונבנציונלית. הוא נעשה בעיקר בחפירות תת קרקעיות בהן לא ניתן לבצע "חפירה פתוחה" וישנו הצורך בדיפון לעומק רב – לדוגמא חניון רב קומות הגובל במבנים קיימים. כמו כן ניתן למצוא עוגנים זמניים גם בפרויקטים אשר בהם ישנו הצורך בתמיכה זמנית בלבד.

עוגני קרקע זמניים
עוגנים זמניים

נתונים עוגן קרקע זמני:

עוגן קרקע זמני יכול לשאת קרקע בטווח שטח של כ-12 מ"ר בעל תסבולת של עד 120 טון הוא מיועד לתקופה של עד 24 חודשים ואורכו המינימלי ע"פ רב הוא 15 מטר.

מבנה העוגן הזמני – בנוי משלושה מקטעים לאורכו:

אזור התפיסה – אורך השורש, האזור שבו כבלי הפלדה נמצאים במגע ישיר עם הדיס – אורך אזור זה תלוי בעומס המיועד לפעול על העוגן.

אזור חופשי – הקטע החופשי מדיס, החלק בו הכבלים מושחלים בצינורות. אורך זה נקבע ע"י גאומטריית החתך .

אורך הזנב – הקטע הבולט החוצה מקיר הדיפון, לצורך דריכתו של העוגן בפועל לרב 1מ' למען נוחות ביצוע.

עוגני קרקע מתחת למים

עוגני קרקע מתחת למים

אם חופרים עמוק מספיק מגלים שמתחת לכל קרקע בעולם מתגלים מים בעומק מסוים. קידוח עוגני קרקע מתחת למים היא מומחיות לשמה. עוגן תת מימי נראה כמו עוגן קרקע רגיל והוא יכול לשמש כעוגן קרקע זמני או קבוע, רק שיטת הקידוח היא שונה ומורכבת יותר.

כאשר קודחים ליד מקור מים צריך לעבוד בדר"כ עם איטום. בשיטה של חברתנו אין צורך באיטום. בעזרת צוות מיומן אנו קודחים עם מקדח בצורת צינור בשילוב לחץ גדול של מים אשר מעיף את החול, ודרך אותו צינור המגן אנו משחילים את העוגן התת מימי. הצבת עוגני קרקע מתחת למים היא עבודה אשר דורשת מיומנות וניסיון רב. היא גם עבודה איטית יותר ויקרה יותר.

מעוניינים בהצעת מחיר עבור עוגני קרקע?

צרו קשר בקליק ומיד נעמוד לרשותכם